Kui kunagi oli muru rohelisem ja suved soojemad, siis tulebki minna ajas tagasi! Retrobest Festival toob kuumad tunded ja laheda puhkuse Pühajärve kaldal ka aastal 2018. Ringmängud, võistlused ja kultuuriprogramm koos kunagiste lemmikutega. Retrobest Festival 2018 teemapealkirjaks on “Suvepuhkus”. Ajarännak toimub 29.juuni – 30. juuni 2018 Otepääl, Pühajärvel.

Retrobest on mõeldud kõigile, kes armastavad eelmiste kümnendite muusikat ja meeleolu. See on kvaliteetne ja peresõbralik 1980 ja 90-ndate teemafestival. Retrobest Festival on ka ametlikult vabariigi suurim stiilipidu!

Retrobesti väliskülalisteks on 80- ja 90-nate supertegijad. Lisaks unustamatud kodumaised lemmikartistid. Lastele mitmed tasuta atraktsioonid. Fancy dress ehk ajastule kohane riietus on külastajatele soovituslik! Sel aastal veelgi suurem retrolaat.

Mis toimub?

ELAMUSED – RETROLAAT – ATMOSFÄÄR = ENAMAT KUI AINULT MUUSIKA!

Lisaks 80-90-ndate supertähtedele kohtab kontserdipaigal ka telestaare ajast, mil kanalite vahetamiseks tuli televiisoril nuppe keerata. Kodumaistest kangelastest on kohaloleku omaaegsed “üle liidu” kangelased. Festivaliala on dekoreeritud. Vaateratta mäel retrolaat. Retrobesti külalised on lahkelt oodatud kandma 1980. ja -90. rõivaid ning aksessuaare. Lastele on Pühajärve pargis ka mitmed atraktsioonid tasuta.

Kus ööbida?

Kus ööbida? Hotellis, telklaagris, haagissuvilas, sõbra pool… Festivali telklaager on 24 tundi ööpäevas turvatud, valgustatud, piisava arvu tualettide ja privaatsete dushikabiinidega varustatud ala, mis asub festivaliala vahetus läheduses. Sauna (Saunabuss) kasutamise võimalus. Telklaagris on mobiiltelefonide laadimise ja väärisasjade hoiustamise teenus. Samuti kohvik, mis pakub kvaliteetseid kohvijooke, suppi, saiakesi ja palju muud maitsvat. Telklaagri kohvik on avatud ka neile, kes telklaagris ei ööbi. Leiad telklaagrist ka nn vaikse ala, kus saate perega segamatult ööbida. Telklaager on avatud 29.juuni kell 12:00 – 1.juuli kell 14:00. Telklaagriga külgnevale teele on autoga ligipääs kuni 29.juuni kell 13:00 (kuni 2 tundi aega enne ametlikku avamist). Pärast seda tuleb lähedalasuvast autoparklast telklaagrisse kõndida (ca 100m). Pilet telklaagrisse (tagab korduva sissepääsu telklaagrisse kogu festivali ajaks) maksab 10€ ja kehtib ühtse hinnana kõikidele sisenejatele.

Karavanid pargitakse telklaagrist mööda sõites paremal pool asuvasse parklasse, juhul kui ilmastik lubab. Parkimine omal vastutusel. Karavani parkla asub teklaagri kõrval, tagumine nurk. Juhtnöörid kohapeal turvatöötajatelt. Karavani hind maksab 20 eurot sõiduki kohta, ühekordne sisenemine. Soovitame karavanide parkimiseks kasutada ka hotellide vastavaid teenuseid. Haagissuvila + auto on võrdne kahe kohaga.

Parklakohti on festivali ametlikes parklates piiratud koguses ja jätkub vastavalt kohapealsele täituvusele. Võimalik parkida ka riigimaanteele, ainult ühele poole teed, jättes vabaks bussipeatused ja mahasõidud (järgi tähistust).

Otepää ümbruses on ligemale 40 ööbimisasutust. Neist peoalale lähimad on GMP Clubhotel ja Pühajärve Spa&Holiday resort. Mugavas kauguses asuvad veel ka hotellid Murakas, Karupesa ja Tehvandi. Otepääl ning linna lähedal asuvad ka mitmed villad Valge Kroon, Villa Müllerbeck, Otepää Holiday Home, ReeDe, Veerpalu Villa ja Nuustaku Villa. Majutust pakuvad ka erinevad külalistemajad, sealhulgas Nuustaku külalistemaja, Järve Talu PuhkemajaTehvandi puhkemaja ja Tamme külalistemaja.  Tartus Hotell Sophia ja muidugi Tartu Vanalinna üks parimaid hotelle Lydia. Proovi kindlasti majutuse leidmiseks ka airbnb võimalusi.

Kuidas tulla?

Autoparklad asuvad Pühajärve pargi vahetus läheduses Pühajärve teel ja Kolga teel. Kuna parkimiskohti on vähem kui parkida soovijaid, soovitame tulla varakult. Tipptunnil saabudes parkige auto Otepää kesklinna ja võtke ette mõnus jalutuskäik mööda looklevat Pühajärve teed pühajärve parki (distants 1,5km). Saabu stiilselt! Tasuta kohad parklates on ajastuautode päralt. Nühkige sama ajastu neljarattaliselt tolm, puhastage karburaatorid, vahetage küünlad, sest olete oodatud peole legendaarse Sierra, Lada, Kadetiga… Kõikidele autodele, mille tootmisaasta jääb vahemikku 1900 – 1995 on parkimine tasuta! Ehtsamad eksponaadid saavad eriauhinna ja surematu kuulsuse leheveergudel. Tasuta pääse ei kehti karavanidele. Parklakoha hind 5€, ühekordne sisenemine. Korraldaja ei taga parklakohti kõikidele soovijatele (parkimine on lubatud ka riigimaanteel, vasatavalt märgistusele).

Lubatud

 • Käekotid maksimaalse suurusega 30x30cm.
 • Vihmakeep.
 • Positiivse sõnumiga slõuganid ja sildid, märgid jms.
 • Lõbusad kostüümid, päikeseprillid, naljakad peakatted.
 • Lipud.
 • E-sigaretid.
 • Mobiiltelefonid, sh mitteprofessionaalsed kaamerad.

Keelatud

 • Keelatud ained.
 • Toidu ja/või jookidega sisenemine peoplatsile ja randa.
 • Tulirelvad, teravad esemed.
 • Klaastaara.
 • Vihmavarjud (asendage vajadusel vihmakeebiga)
 • Laserid või muud terava valgusega tooted, värvipurgid, markerid jms.
 • Flayerid, plakatid, kleepsud jm korraldajaga kooskõlastamata turundusmaterjal.
 • Istumisalused, tekid jms. Ei tohi asetada lava ette ega rahvarohketesse kohtadesse. Tekid enda soojendamiseks on lubatud.
 • Koduloomad.
 • Professionaalne foto ja videotehnika (eemdalatavad objektiivid, statiivid jm).